Blog

Pan Fitinka

27.02.2018

Větrání s rekuperací pod taktovkou české společnosti KORADO potěší nejen alergiky

Pro zdravé klima v domácnosti je důležitý ideální poměr vlhkosti vzduchu a eliminace škodlivin v ovzduší. Nadměrná vlhkost je rájem pro plísně, které mohou negativně ovlivnit zdraví vás i vašich blízkých. Užívejte si čistý zdravý vzduch, zbavte se vlhkosti a díky rekuperaci zachovejte tepelnou energii ve vašem domově. Ušetříte tak nejen své zdraví, ale také peněženku. Podívejte se s námi na decentrální rekuperační jednotky KORADO Korasmart.

Číst více

Pan Fitinka

23.02.2018

Desková otopná tělesa a předávání tepla do vytápěného prostoru

Pokud znáte výkon radiátoru pro určitou místnost, řiďte se při jeho výběru nejprve délkou okna, potom výškou mezi podlahou a parapetem a nakonec řešte počet radiátorových desek. Pokud výkon neznáte, postupujte úplně stejne jen s tím rozdílem, že si vyberte rovnou dvoudeskový radiátor. Pravidlo platí pro rozměrově obvyklé místnosti a okna. Raději mějte radiátor mírně předimenzovaný, ale s co největší sálavou plochou než aby vám byla zima. Vždy dodržujte volné proudění kolem teplosměnných ploch radiátoru.

Číst více

Pan Fitinka

21.02.2018

Nechte zeleň vzkvétat. Se zatravňovacími rohožemi vybudujete zahradu takřka kdekoliv. Třeba i na střeše

Kvůli malému pozemku se nemusíte vzdávat představy zeleného trávníku. Stačí zvolit chytré řešení a využít všechny dostupné plochy. Třeba střechu. Zelená střecha se může stát vaší oázou klidu a odpočinku. Rozrůstající se města komplikují každodenní kontakt s přírodou a zeleň na střeše domu může být jedinou možností, jak si ho zachovat. Pokud je vaše střecha vhodná pro instalaci plastových rohoží, máte napůl vyhráno.

Číst více
Zavolejte mi nebo napište

Naše produkty na merXu