Blog

Pan Fitinka

23.01.2017

Termostatické ventily s přednastavením

Od kotle máte řadu radiátorů a ten poslední v řadě už Vám nehřeje. Radiátory máte odvzdušněné, ventily jsou průchozí, tak čím to může být? Co třeba špatně vyvážená soustava? Pokud budete mít u všech radiátorových ventilů nastavený plný průtok, tak se může stát, že ty poslední radiátory už nebudou topit správně. Pokud používáte termostatické radiátorové ventily s přednastavením (ty s čísly), prozradím Vám, jak je správně nastavit, aby vše fungovalo, tak jak má.

Číst více

Pan Fitinka

18.01.2017

Vodoměry a vodoměrné sestavy do rodinných domů

Vodoměry. Zdánlivě jednoznačné téma. Každý si dokáže živě představit, jak vodoměr vypadá. Jak ale o vodoměr pečovat? Nebo jak ho ochráníte proti mrazu? Jak se vodoměry liší? Všechny otázky samozřejmě zodpovíme a přidáme k nim pár dobrých poznatků.

Číst více

Pan Fitinka

08.01.2017

Nulový vs. aktivní dům

Evropská unie přijímá stále nové závazky. Tentokrát se zaměřuje na výstavbu domů. Podle nového zákona se od roku 2020 můžou stavět pouze domy s téměř nulovou spotřebou energie. Tzn. nulové domy nebo aktivní domy. Jsou to stavby ještě o kousek lepší než pasivní nebo nízkoenergetické domy. Jaké mají výhody? Co vlastně nulové a aktivní domy umí?

Číst více
Zavolejte mi nebo napište