Blog

Pan Fitinka

11.07.2016

Solární systém - jakou značku (výrobce) vybrat?

Využívat solární energii na ohřev vody v našich podmínkách ano nebo ne? Investovat do něj nebo ne? Co s přebytky v létě? 1000 lidí = 1000 názorů. Podle mě je to o postoji k životu, k přírodě, o přemýšlení trochu jinak a taky o pohodlnosti. Dívejte se na to jako na energii, která je zadarmo (zatím:-)) a jakým způsobem tu energii můžete maximálně využít. Je to o penězích, o návratnosti investice a o chtění. Ceny energií asi dlouhodobě klesat nebudou a sluníčko bude u nás asi svítit čím dál víc. Efektivita? Pamatujte, že správně spočítat se dá všechno. Pokud něco nefunguje, je to většinou o málo nekvalitním výrobku, špatném návrhu řešení nebo špatné regulaci.

Číst více

Pan Fitinka

02.07.2016

Oxid uhelnatý je tichý zabiják

Oxid uhelnatý je nebezpečný tím, že se mnohem lépe než kyslík váže na krevní barvivo hemoglobin. To znamená, že má "přednost" před kyslíkem. A hemoglobin se mnohem hůře oxidu uhelnatého zbavuje. Jde o plyn, který není cítit a je velmi nebezpečný. Doporučil bych umístit do každé místnosti, kde je plynový spotřebič a kde je minimální odvětrání. Plastová okna a různé izolace, kterými si vylepšujeme bydlení, mohou odvětrání jedovatých zplodin výrazně ztížit.

Číst více

Pan Fitinka

01.07.2016

Tipy jak udržet topný systém v dobré kondici

Všichni jsme stejní. Problém řešíme tehdy, až nastane. Obávám se, že zrovna v tomto případě by to mělo být naopak. Je to stejné, jako s autem, pravidelný servis a údržba snižuje nepředvídané náklady a prodlužuje životnost. A hlavně šetří peníze.K lékaři chodíme taky pravidelně nebo ne? Teda od určitého věku :-)

Číst více
Zavolejte mi nebo napište

Naše produkty na merXu