Blog

Pan Fitinka

28.10.2016

Okapový filtr nebo sběrač dešťové vody?

Okapový filtr a sběrač dešťové vody je jedna a ta samá věc. Když přemýšlíte nad tím, čím zalévat zahrádku a nechcete používat vodu z vodovodu a máte tu možnost zachytávat vodu ze střechy, je to ideální řešení. Víte přece, jak to chodí každý rok. Prší u nás čím dál tím víc skoro vůbec a vytahovat spadané listí ze sudu je fakt otrava. už vůbec ne pravidelně. Vysvětlím vám, jak okapový filtr funguje a jak ho správně nainstalovat do okapového svodu. Není to nic složitého. Zvládne to každý z vás.

Číst více

Pan Fitinka

28.10.2016

Pokud chcete, aby termostatická hlavice fungovala správně, ...

Topná sezóna je tady. Ostatně jako každý rok. Všude plno zaručených rad, jak ušetřit na topení. Ale víte Vy vůbec, jak třeba funguje termostatická hlavice? Termostatická hlavice má v sobě čidlo (médium), které reaguje na teplotu v místnosti v závislosti na nastavené teplotě na termostatické hlavici. Podle nastavené teploty na termostatické hlavici a teploty v místnosti přivírá (zmenšuje průtok) nebo otevírá (zvětšuje průtok) termostatický ventil a tím ovlivňuje teplotu radiátoru. Pokud chcete, aby Vám hlavice fungovala správně, tak nedělejte tohle...

Číst více

Pan Fitinka

27.10.2016

Proč mít doma hlásič požáru?

Začneme tím nejjednodušším. Co je vlastně hlásič požáru? Je to jednoduché zařízení, které Vás upozorní na vznikající požár. Detekuje teplo a kouř. I když každý doufá, že se nic nestane, je dobré ho pro větší bezpečnost asi mít. Člověk nikdy neví. Když nastane požár, díky hlásiči jej můžete uhasit v jeho zárodku.

Číst více
Zavolejte mi nebo napište