Blog

Pan Fitinka

08.03.2018

Sami si můžete najít náhradu článkových litinových a ocelových radiátorů za desková otopná tělesa RADIK KLASIK - R

Model RADIK KLASIK - R je deskové otopné těleso v provedení KLASIK upravené pro rychlou náhradu článkových litinových nebo ocelových radiátorů s připojovací roztečí 500 mm. Výška H = 554 mm zaručuje jeho bezproblémovou montáž na místo starého radiátoru. Umožňuje levé nebo pravé boční připojení na rozvod otopné soustavy a konstrukcí je určeno pro otopné soustavy s nuceným nebo samotížným oběhem. Ze zadní strany jsou přivařeny dvě horní a dolní příchytky, otopná tělesa o délce 1800 mm a delší mají navařena šest příchytek.

Číst více

Pan Fitinka

27.02.2018

Větrání s rekuperací pod taktovkou české společnosti KORADO potěší nejen alergiky

Pro zdravé klima v domácnosti je důležitý ideální poměr vlhkosti vzduchu a eliminace škodlivin v ovzduší. Nadměrná vlhkost je rájem pro plísně, které mohou negativně ovlivnit zdraví vás i vašich blízkých. Užívejte si čistý zdravý vzduch, zbavte se vlhkosti a díky rekuperaci zachovejte tepelnou energii ve vašem domově. Ušetříte tak nejen své zdraví, ale také peněženku. Podívejte se s námi na decentrální rekuperační jednotky KORADO Korasmart.

Číst více

Pan Fitinka

23.02.2018

Desková otopná tělesa a předávání tepla do vytápěného prostoru

Pokud znáte výkon radiátoru pro určitou místnost, řiďte se při jeho výběru nejprve délkou okna, potom výškou mezi podlahou a parapetem a nakonec řešte počet radiátorových desek. Pokud výkon neznáte, postupujte úplně stejne jen s tím rozdílem, že si vyberte rovnou dvoudeskový radiátor. Pravidlo platí pro rozměrově obvyklé místnosti a okna. Raději mějte radiátor mírně předimenzovaný, ale s co největší sálavou plochou než aby vám byla zima. Vždy dodržujte volné proudění kolem teplosměnných ploch radiátoru.

Číst více
Zavolejte mi nebo napište

Naše produkty na merXu