Blog

Pan Fitinka

15.03.2017

Jak na to aby byla voda stále dobrá?

I když voda nepatří mezi živiny, je pro lidský organismus nezbytná a je zároveň rozpouštědlem většiny živin. Také pomáhá regulovat tělesnou teplotu a umožňuje trávicí procesy. Dospělý člověk by měl denně přijmout kolem 2-3 litrů tekutin. Ale jak na to, aby byla voda stále dobrá? Přinášíme vám několik jednoduchých rad.

Číst více

Pan Fitinka

09.03.2017

Větrejte chytře a řízeně

Věděli jste, že při špatném větrání může být vzduch v domácím prostředí několikanásobně horší než venkovní? Plastová okna a dokonalá izolace omezují přirozenou cirkulaci vzduchu. Bez přirozené cirkulace nelze dostatečně odvádět vlhkost (zvýšená vlhkost je ideální prostředí pro vznik plísní) nebo těkavé látky, které se uvolňují ze stavebních materiálů nebo chemická rezidua domácích produktů v domácím prostředí. Vaření, sprchování, vytápění, úklid a třeba i dýchání má zásadní vliv na kvalitu domácího vzduchu. Nedostatečné a nekvalitní větrání může vést k nepříjemným pocitům, bolestem hlavy, alergiím nebo neustálému pocitu únavy. Větrejte dostatečně tam, kde je to potřeba a bydlete zdravě.

Číst více

Pan Fitinka

01.03.2017

Slunce je dobrý sluha a vy se můžete stát jeho nejlepším pánem

Říká se, že zadarmo ani kuře nehrabe...Ale! Slunce zadarmo svítí, no nemáme pravdu? Zatímco tuto skutečnost naplno využívají rostliny a dokonce i naše kůže (která pomalu ale jistě zjišťuje, že sluneční opálení je zdravější a levnější než solárium), na další způsoby využití v domácnosti velmi často zapomínáme. Pojďme se podívat, jak na 100 % využít slunce ve svůj prospěch.

Číst více
Zavolejte mi nebo napište