Okapový filtr nebo sběrač dešťové vody?

pan Fitinka 28.10.2016

Co je to okapový filtr (sběrač dešťové vody)

Sbírá a filtruje vodu zároveň. Okapový filtr (sběrač na dešťovou vodu) filtruje nečistoty ze střechy a odvádí čistou dešťovou vodu přímo do sudu nebo nádrže. Okapový filtr se nasazuje na okapový svod. Okapové filtry se liší se pouze barvou, tvarem a kapacitou. S nádrží pracuje filtr na principu spojených nádob.

Jaký okapový filtr na jaký svod

Okapový filtr se nasazuje na okapový svod - průměr 7-10 cmZměřte si průměr okapu. Rozeberte sběrač a podle předlisovaných kružnic na vnitří straně vyřežte požadovaný průměr svodu.

Změřte si potom podle výšky nádrže výšku, do jaké sběrač na okapu umístíte. Vše musí rozměrově sedět podle návodu, který je součástí balení každého filtru. Vyřežte v okapu otvor, nasaďte do proluky sběrač a propojte filtr s nádrží. U všech sběračů je součástí balení samostatná hadice, pouze u sběrače PRO se musí dokoupit připojovací sada.

U každého okapového filtru je součástí balení srozumitelný instalační návod. V e-shopu je vždy na kartě produktu.

Jaký okapový filtr na jakou plochu a tvar střechy

Pokud máte sedlovou střechu a okap na každé straně, počítejte vždy jen s plochou poloviny střechy. Základní rozdělení okapových filtrů je pro plochu střechy do 50 m2, do 80 m2 a do 200 m2. Pokud máte plochou střechu, počítejte s jedním okapem.

 

Co s okapovým filtrem v zimě

Okapový filtr má přepínač na letní a zimní provoz. Přepínač je umístěn na boku sběrače. Symbol slunce pro letní provoz a symbol vločky pro zimní provoz. V zimním období stačí filtrační sítko mechanicky otočit na symbol sněhové vločky a veškerá voda stéká pouze do dešťové kanalizace. Do nádrže se tak nedostane ani voda ani nečistoty.

Jak okapový filtr vlastně funguje

Okapový filtr (sběrač dešťové vody) a nadzemní nádrž (sud) pracují na principu spojených nádob. Ve chvíli, kdy se sud naplní vodou po okraj, voda ze střechy teče pouze do dešťové kanalizace. Eliminuje se tím přetečení sudu. Filtry jsou samočistící. Zachycené nečistoty na filtračním sítku jsou odplavovány zbytkovou vodou přímo do dešťové kanalizace. 

 
 

Pokud si nebudete vědět rady s výběrem nadzemní nádrže nebo okapového filtru, dejte nám vědět. Rádi Vám zdarma poradíme. Stačí zavolat na +420 777 813 646 nebo pošlete email na info@panfitinka.cz a my se Vám ozveme.

Zpět na blog
Zavolejte mi nebo napište

Naše produkty na merXu