Jak správně instalovat filtr na vodu II

pan Fitinka 14.08.2016

Nejprve si připravíte filtr na vodu i s příslušenstvím. Tzn. veškerý dopojovací materiál a nerezový vlnovec Flexira. Pokud si nebudete jisti s výběrem filtru a filtrační vložky nebo dopojovacím materiálem, rádi vám poradíme.

Uřežte si potřebnou délku nerezového vlnovce FLEXIRA (prodává se v návinech 5 m, 30 m a 60 m) a vytvarujte si trubku, jak potřebujete. Bez zbytečných spojů. Pokud vám to rozněrově nebude vycházet, připravíme vám nerezový vlnovec na míru. Jednoduché napojení na libovolnou trubku!

Před samotnou instalací obalte nerezový vlnovec do tepelné izolace. Můžete použít přímo Flexiru s izolací nebo použijete kaučukovou izolaci nebo Mirelon nebo Tubolit. Potom můžete vlnovec ještě dotvarovat.

K upevnění filtru použijte držák příslušný k jednotlivým druhům a velikostem filtrů. Pokud je přítomen nebo předpokládán vyšší tlak než uvedený na štítku filtru, měl by být před filtrační zařízení nainstalován redukční ventil a zpětná klapka, která sníží tlak na hodnotu odpovídající potřebám filtračního zařízení (max. 7 bar). Pokud bude zařízení montováno na potrubí ovlivněné vodními rázy (např. před pákové, rychlouzavírací vodovodní baterie), měla by být instalace osazena i  kompenzátorem hydraulických rázů a zpětnou klapkou.

Připojení nerezového vlnovce Flexitra k filtru na vodu.

Finální vzhled instalace filtru na vodu. Doporučujeme vždy instalovat filtr někde do interiéru, nejlépe do skříňky. Zkuste to udělat tak, aby na filtr nesvítilo sluníčko. Pokud to nepůjde, použijte neprůhlednou filtrační nádobu. Zamezíte tím nechtěnému růstu řas ve filtru.

Pokud si nebudete jisti s výběren správného filtru na vodu nebo s jeho instalací, jsme tady od toho, abychom vám ve všem poradili a pomohli. 

 

 

Zpět na blog
Zavolejte mi nebo napište

Naše produkty na merXu