Blog

Pan Fitinka

02.07.2016

Oxid uhelnatý je tichý zabiják

Oxid uhelnatý je nebezpečný tím, že se mnohem lépe než kyslík váže na krevní barvivo hemoglobin. To znamená, že má "přednost" před kyslíkem. A hemoglobin se mnohem hůře oxidu uhelnatého zbavuje. Jde o plyn, který není cítit a je velmi nebezpečný. Doporučil bych umístit do každé místnosti, kde je plynový spotřebič a kde je minimální odvětrání. Plastová okna a různé izolace, kterými si vylepšujeme bydlení, mohou odvětrání jedovatých zplodin výrazně ztížit.

Číst více

Pan Fitinka

01.07.2016

Tipy jak udržet topný systém v dobré kondici

Všichni jsme stejní. Problém řešíme tehdy, až nastane. Obávám se, že zrovna v tomto případě by to mělo být naopak. Je to stejné, jako s autem, pravidelný servis a údržba snižuje nepředvídané náklady a prodlužuje životnost. A hlavně šetří peníze.K lékaři chodíme taky pravidelně nebo ne? Teda od určitého věku :-)

Číst více

Pan Fitinka

12.06.2016

4 tipy jak lépe chladit

Léto je v plném proudu a teprve teď začínám řešit klimatizaci do bytu. Stejně jako vloni, tak i letos a doufám, že už příští rok ne. Ale moc tomu nevěřím:-) Pro ty z Vás, co už klimatizaci máte nebo jste ve fázi těsně před mám pár tipů, jak lépe chladit.

Číst více
Zavolejte mi nebo napište

Naše produkty na merXu