Blog

Pan Fitinka

09.03.2017

Větrejte chytře a řízeně

Věděli jste, že při špatném větrání může být vzduch v domácím prostředí několikanásobně horší než venkovní? Plastová okna a dokonalá izolace omezují přirozenou cirkulaci vzduchu. Bez přirozené cirkulace nelze dostatečně odvádět vlhkost (zvýšená vlhkost je ideální prostředí pro vznik plísní) nebo těkavé látky, které se uvolňují ze stavebních materiálů nebo chemická rezidua domácích produktů v domácím prostředí. Vaření, sprchování, vytápění, úklid a třeba i dýchání má zásadní vliv na kvalitu domácího vzduchu. Nedostatečné a nekvalitní větrání může vést k nepříjemným pocitům, bolestem hlavy, alergiím nebo neustálému pocitu únavy. Větrejte dostatečně tam, kde je to potřeba a bydlete zdravě.

Číst více

Pan Fitinka

08.01.2017

Nulový vs. aktivní dům

Evropská unie přijímá stále nové závazky. Tentokrát se zaměřuje na výstavbu domů. Podle nového zákona se od roku 2020 můžou stavět pouze domy s téměř nulovou spotřebou energie. Tzn. nulové domy nebo aktivní domy. Jsou to stavby ještě o kousek lepší než pasivní nebo nízkoenergetické domy. Jaké mají výhody? Co vlastně nulové a aktivní domy umí?

Číst více

Pan Fitinka

13.11.2016

Nízkoenergetický vs. pasivní dům

Nízkoenergetický nebo pasivní dům, co si pod tím představit? Jsou to úsporné stavby. Nabízí příjemné vnitřní prostředí, vysoký komfort bydlení a HLAVNĚ nižší náklady na energie. Nejsou ale stejné. V čem se liší? Je výhodné si takový dům pořídit? Kdy se nám investice vrátí zpátky? Připravili jsme pro vás stručné shrnutí.

Číst více
Zavolejte mi nebo napište

Naše produkty na merXu