Jak správně instalovat filtr na vodu I

pan Fitinka 08.08.2016

K vlastnímu upevnění filtru použijte držák příslušný k jednotlivým druhům a velikostem filtrů. Pokud je přítomen nebo předpokládán vyšší tlak než uvedený na štítku filtru, měl by být před filtrační zařízení nainstalován redukční ventil a zpětná klapka, která sníží tlak na hodnotu odpovídající potřebám filtračního zařízení (max. 7 bar). Pokud bude zařízení montováno na potrubí ovlivněné vodními rázy (např. před pákové, rychlouzavírací vodovodní baterie), měla by být instalace osazena i  kompenzátorem hydraulických rázů a zpětnou klapkou.

Filtry se nemontují přímo do pevných rozvodů! Pro napojení filtrů doporučuji použít pružný (tlakový) nerezový vlnovec. Pro spojení filtru a vlnovce použijte mosazné šroubení s válcovým závitem. Šroubení s kuželovým závitem je zakázáno používat z důvodu roztržení mosazné vložky v hlavě filtru při utahování. K utěsnění závitu použijte pouze teflonovou pásku. Nikdy nepoužívejte konopí! Doporučuji použít vsuvky s o-kroužkem, které těsní bez vzniku vnitřních tlaků (zamezují poškození závitu a hlavy filtru).

Pro pozdější snadnější výměnu filtračních vložek namontujte před a za filtrační zařízení uzavírací kulové kohouty na vodu příslušných rozměrů s mosazným šroubením. Při uvedení filtrů do provozu, stejně jako při výměně filtračních patron, musíte zařízení odvzdušnit ventilem umístěným v hlavě filtru. Před samotnou výměnou filtrační patrony zavřete kulový kohout na vstupu a otevřete odvzdušňovací ventil na hlavě filtru, aby se vyrovnal tlak uvnitř filtru s atmosférickým tlakem okolí. Bez toho filtr nerozšroubujete.

Jednoduché instalační video si můžete pustit tady. Kdyby nebylo něco jasné, tak volejte nebo pište. Rádi poradíme.

 

 

Zpět na blog
Zavolejte mi nebo napište

Naše produkty na merXu