Zpět na dotazy

Poradna

Montáž hadiček

Počet zobrazení: 42

23.09.2019 8:30:52

Jakub G

Dobrý den, uvažuji o kompletní výměně všech připojovacích hadiček k bateriím a pračce za nerezový vlnovec merabell nebo flexira, ale po prostudování montážního návodu k těmto výrobkům mě zarazilo, že je nepřípustné na nich vytvářet více než dva ohyby, což je v podstatě nutné vždy pokud není vývod vody hned kolmo pod baterií a ještě na přesnou vzdálenost 50cm. Opravdu je hadice tak křehká a náchylná na poškození?

pan Fitinka

04.07.2020 19:03:56

Dobrý den, Jakube.

U hadiček může vzniknout průvěs nebo ohyb, avšak nikdy by se neměla "lámat" o závit, jelikož by časem mohlo dojít k poškození. Vyhnutí v ose (druhý obrázek dole) se nedoporučuje, avšak nemělo by vadit tolik, jako například průvěs u vodorovně protistojných závitů (třetí obrázek nahoře) - v takovém případě by mělo být použito koleno nebo rohová koncovka jako např. v případě pračkové hadice.

Upozorňujeme, že tyto způsoby instalace se doporučují i u běžných "pancéřovaných" hadiček (PVC hadička s nerezovým opletem), které jsou k nevhodným způsobům instalace ještě náchylnější. Při dodržení instalace podle návodu je u nerezových hadiček životnost prakticky neomezená, zatímco plastové hadičky časem degradují.

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat na info@panfitinka.cz

Hezký den přeje Pan Fitinka.

Zavolejte mi nebo napište