Zpět na dotazy

Poradna

Schell Polar II nezamrzny ventil

Počet zobrazení: 17

06.06.2020 22:27:37

Kamila

Dobry den, mam venku na dome nezamrzny kohoutek Schell Polar II. Kdyz pustim vodu, tece voda i z odvzdusnovaci dirky. Je to zavada nebo se s tim prosim da neco delat? Moc dekuji ????

pan Fitinka

06.06.2024 17:15:18

Dobrý den, paní Kamilo,

příčiny mohou být dvě – pokud voda z přivzdušňovacího otvoru teče bez připojené hadice, může být poškozený nebo prasklý vnější o-kroužek na mosazném ovládacím vršku. Pak je potřeba jen uzavřít přívod vody, sejmout rukojeť, povolit pochromovanou převlečnou matici a vyšroubovat vnitřní mechanismus a zkontrolovat stav o-kroužku, příp.ho vyměnit (náhradní o-kroužky jsou v každém balení ventilu Schell Polar II Set).

Teoreticky může být i povolená převlečná matice na mosazném vršku, která vnitřní mechanismus drží, a proto se při ovládání otáčí celý a o-kroužek netěsní.

Také může být mosazný vršek moc zapuštěn do těla ventilu nebo naopak příliš trčet dopředu, kdy o-kroužek také nemůže těsnit.

Pokud voda teče v momentu, kdy je připojena hadice a má např.i pistolovou koncovku, může se jednat o zpětný tlak vody z hadice a pak by mělo stačit osadit ¾“ výtok před napojením hadice mezikusem se zpětnou klapkou, aby voda pod tlakem zůstala v hadici a nevracela se do ventilu.

Zkuste obě řešení. V případě potřeby můžete nafotit detaily ovládání, příp. vnitřního mechanismu ventilu.

Pokud náhradní o-kroužky nemáte, pošlete nám na sebe kontakt do emailu (info@panfitinka.cz) a my Vám těsnění pošleme.

Hezký den, pan Fitinka

Zavolejte mi nebo napište

Naše produkty na merXu