Zpět na dotazy

Poradna

Dobrý den, řeším filtraci vody z kopané studny a zaujaly mne jako cenově přijatelné filtry Atlas (samočistící Hydra RAH). Prostudoval jsem poté i schéma zapojení (i na Vašich stránkách) a prosím o vysvětlení dvou bodů: 1) proč je zakázáno instalovat filtr(y) před tlakovou nádobou? 2) proč není možno filtr(y) zapojit napřímo, ale oddělit od systému "pružnější" hadicí? Doporučujete nerezový vlnovec(s tím sem nikdy nepracoval, ale o moc měkčí než např. plastová roura mi nepřipadá). Je možné jej nahradit např. pancéřovu 1" PVC hadicí? viděl jsem instalace,kde toto dodrženo nebylo a zatím bez problému, jaká jsou tedy rizika? děkuji

Počet zobrazení: 149

18.05.2018 8:04:13

Lukáš K.

instalace filtru mech. nečistot v systému

pan Fitinka

29.01.2024 21:36:24

Dobrý den, Lukáši.

Odpověď na oba Vaše dotazy je jednoduchá - tlak. Filtrům na vodu (zejména plastovým) neprospívají velké změny tlaku a tlakové rázy, které mohou v systému nastat. Pokud by byl filtr instalován před tlakovou nádobou, mohl by se těmito rázy poškodit nebo vyloženě prasknout a způsobit pěkný nepořádek.

Nerezový vlnovec doporučujeme především kvůli trvanlivosti materiálu a snadné manipulaci - lze jej ohýbat i ručně, drží tvar a není problém jej krátit podle potřeby přímo během instalace.
Pancéřové hadice jsou relativně odolné, takže jejich použití by bylo teoreticky možné taktéž, ale bylo by třeba zakoupit je v přesných délkách a každou armaturu zvlášť zafixovat, protože jsou mnohem pružnější, než vlnovec.

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Hezký den přeje Pan Fitinka.

Zavolejte mi nebo napište

Naše produkty na merXu