Je vám v práci horko? Zkuste Portacool

pan Fitinka 03.07.2019

Přenosné odpařovací chladiče Portacool JetStream™ využívají proces ochlazování horkého vzduchu pomocí odpařování vody a nevypouštějí mlhu do svého okolí. 
Portacool JetStream™ zajistí chlazení velkých otevřených, průmyslových nebo komerčních prostor od 84 do 523 m².
Nejměnší jednotka Portacool JetStream 230 PACJS230 , která uchladí plochu 84 m², je ideální pro ochlazení garáží, dílen nebo skladů, stájí nebo pod zahradní pergolu.
Jednotka ochladí vzduch o 5-8 °C v závislosti na vlhkosti vzduchu okolního prostředí. Cena od 40 867 Kč bez DPH s dobou dodání obvykle do 5 pracovních dnů.

Jak Portacool funguje?

Princip fungování najdete na videu pod textem. Horký vzduch je nasáván pomocí ventilátoru přes chladicí odpařovací médium KUUL Comfort™, přes které stéká voda. Tento horký vzduch při průchodu médiem předá teplo vodě, čímž se ochladí a z druhé strany média je hnán ventilátorem do prostoru, který je potřeba chladit. Vždy platí, že čím je menší relativní vlhkost chlazeného vzduchu, tím je chlazení účinnější. Nesmíte zapomenout, že jednotka chladí odparem vody. S rostoucí vzdušnou vlhkostí, klesá účinnost. Ideálně chlazený prostor je otevřený prostor se zajištěnou cirkulací vzduchu. Zabráníte tím nárůstu vzdušné vlhkosti a tím i snížení účinnosti chlazení. Jednotka ochladí vzduch o 5-8 °C v závislosti na vlhkosti vzduchu okolního prostředí. Chaldicí jednotky Portacool JetStream™ nevypouštějí vodní mlhu do svého okolí.

Šetřete přírodu i energii

Odpařovací chladiče Portacool spotřebují až o 80% méně energie než většina klimatizací a mohou být připojeny do běžné elektrické zásuvky, takže ulehčí vašemu měsíčnímu rozpočtu. Jejich konstruování šetrné k životnímu prostředí nepoužívá žádné syntetické chladicí kapaliny, čímž eliminuje silné skleníkové plyny.

Nejčastější dotazy

Co je potřeba k montáži?
Nic. Odpařovací chladiče Portacool JetStream™ jsou připraveny k používání ihned po vybalení.

Jak připravím odpařovací chladič k uskladnění?
Vypusťte odpařovací chladič, vysušte odpařovací médium, zakryjte odpařovací chladič a skladujte jej na suchém místě.

Zapnul jsem odpařovací chladič poprvé a cítím nepříjemný zápach. Co s tím?
Při správné instalaci umožňují odpařovací média kompletní molekulární odpařování vody, což zajišťuje čistý a nekontaminovaný proud vzduchu. Když je médium nové, je možné, že se malé množství aromaticky znatelných molekul může odpařit spolu s molekulami vody, které by mohly být detekovány jako mírný zápach. Toto aroma se časem snižuje. Výrobek v žádném případě nedovoluje odpařování škodlivých chemikálií do proudu vzduchu.

Odpařovací chladič nedodává chladný vzduch.
Nejdříve se ujistěte, že zdroj vody a zdroj elektřiny jsou připojené a funkční. Za druhé zkontrolujte, zda je odpařovací médium KUUL Comfort™ vlhké. Pokud tomu tak není, upravte průtok vody pomocí regulačního ventilu vody. Za třetí, ujistěte se, že je v nádrži voda. Před zapnutím čerpadla by měla být nádrž v jednotce naplněna.

Jaké je nejlepší prostředí pro produkci nejchladnějšího vzduchu?
Pro optimální výkon by teplota měla být okolního vzduchu 29,5 °C nebo vyšší a relativní vlhkost by měla být nižší než 75 %. Odpařovací chladiče Portacool JetStream™ však sníží teplotu v téměř jakémkoliv prostředí.

Jak často měnit odpařovací médium KUUL Comfort™?
V závislosti na kvalitě údržby a frekvenci používání vydrží odpařovací média KUUL Comfort™ obvykle až 5 let. Máte-li však jakékoli dotazy týkající se životnosti médií ve vašem přenosném odpařovacím chladiči Portacool JetStream™, obraťte se na oddělení služeb zákazníkům Portacool nebo na dodavatele, kteří Vám poskytnou podrobnější informace.

Jaký je rozdíl mezi odpařovacím chlazením a mlžicím systémem?
Systémy zamlžování rozprašují vodu do vzduchu, která kondenzuje na lidech, předmětech, zařízeních, podlahách atd. Odpařovací chladiče Portacool JetStream™ využívají proces odpařování k produkci chladnějšího vzduchu, ale neprodukují mlhu.

Kde mohu koupit náhradní díly?
Náhradní díly lze zakoupit online na https://shop.portacool.com nebo od nejbližšího distributora Portacool

Jaké je množství vyprodukované vlhkosti?
V závislosti na teplotě a vlhkosti prostředí se zvyšuje vlhkost přibližně o 2 až 5 %. Toto zvýšení není patrné ve větraném prostoru, kde je vzduch produkovaný odpařovacím chladičem odváděn ven z ochlazovaného prostoru.

Jak dlouho vydrží zásoba vody v nádrži?
Pokud není k dispozici žádný přímý zdroj vody, voda z naplněné nádrže se odpaří během 2 až 10 hodin provozu v závislosti na kapacitě vody odpařovacího chladiče, okolních podmínkách, teplotě a vlhkosti. Výrobce doporučuje napojení na zdroj vody pro doplňování nádrže.
 
Kde najdu produktové a sériové číslo?
Číslo modelu naleznete na kovovém štítku na vnější straně odpařovacího chladiče. Produktová čísla začínají písmeny „PAC“. Sériová čísla jsou tvořeny pouze číslicemi.
 
Nenašel jsem odpověď na moji otázku.
Podívejte se na videa na www.portacool.com nebo na YouTube kanál. Náš zákaznický servis je k dispozici od 8:00 do 17:00, Po-Pá na čísle +420 777 813 646 nebo můžete poslat e-mail na info@panfitinka.cz.

Výběr jednotek

Portacool JetStream™ 230 uchladí plochu 84 m²
Portacool JetStream™ 240 uchladí plochu 104 m²
Portacool JetStream™ 250 uchladí plochu 197 m²
Portacool JetStream™ 260 uchladí plochu 290 m²
Portacool JetStream™ 270 uchladí plochu 523 m²

Dostupné modely:
(klikněte pro zvětšení)

   

 

360° pohled

Pokud si nejste jisti s výběrem, zavolejte na +420 776 788 575 nebo pište na info@panfitinka.cz.

Líbil se Vám tento článek? Dejte mi o tom vědět jeho sdílením či likem.

 

 

 

Zpět na blog
Zavolejte mi nebo napište

Naše produkty na merXu