Decentrální rekuperační jednotky Zehnder vrátí ztracené teplo i vlhkost. Bez velkých stavebních úprav a s maximálním komfortem

pan Fitinka 13.02.2018

O rekuperacích už jsme vám mnoho řekli. Rekuperační jednotky jsme si rozdělili na centrální a decentrální. Dnes se podíváme na zoubek jedinečným decentrálním rekuperačním jednotkám od švýcarského výrobce Zehnder. Ukážeme vám, že i malé řešení může být vysoce účinné a spolehlivé. Jednotky pro malé byty a samostatné pokoje zvýší komfort vašeho bydlení a uspoří víc než jen drobné.

Bez velkého bourání a nepořádku

Zbavte se odpadního vzduchu, ale zachovejte teplo i vzdušnou vlhkost. Podpořte zdravé klima vašeho domova a dýchejte čistý neznečištěný vzduch, který poskytne vašemu tělu to nejlepší. Kvůli decentrální jednotce nemusíte bourat stěny ani vytvářet komplikovaná potrubní bludiště. Vše, co potřebujete, je pouze jeden otvor v obvodové stěně a přívod elektřiny. Jednodušší, než se zdá, nemyslíte?

Získejte zpět ztracenou vlhkost

Rekuperační jednotky Zehnder mají vyjímatelný entalpický výměník. Toto srdce pokojové rekuperační jednotky získává zpět nejen tepelnou energii, ale také vlhkost. Díky němu nedochází ke kondenzaci a fasáda vašeho domu zůstává stále suchá. Do místnosti se vrátí až 78 % vlhkosti a 89 % tepla. Přítomnost filtrů v jednotkách Zehnder zbaví vzduch velkých prachových částic a uleví vašim dýchacím cestám. Alergici ocení možnost přikoupení pylových filtrů. Pro správnou funkci a zachování hygieny dbejte na jejich pravidelnou výměnu. Jednotka Zehnder ComfoAir 70 vás na ni včas upozorní informací na ovládacím panelu.

Mráz jednotku nespálí

S jednotkami Zehnder se nemusíte bát nízkých teplot ani silných mrazů. Klesne-li teplota k -5°C aktivuje se protizámrazová ochrana, která reguluje množství přiváděného studeného vzduchu. Při -15°C se jednotka sama vypne, aby zabránila poškození. Jakmile teploty opět stoupnou, provoz se zase obnoví. Tento chytrý systém dokáže vše řídit za vás, takže na něj nemusíte myslet. Jednotka Zehnder ComfoSpot 50 je vybavena vnitřní izolací, která snižuje provozní hluk na minimum. Neslyšný chod ji předurčuje pro nepřetržité použití. Jednoduchá instalace, snadná údržba a cena provozu max. 300 Kč za rok zní stejně lákavě jako elegantní vzhled a vysoká účinnost. Tak nad čím váháte?

Prohlédněte si rekuperační jednotky Zehnder a vyberte si to nejlepší řešení pro váš domov.

Zpět na blog
Zavolejte mi nebo napište